Zľavový kupón 👉 DENDETI 👈 so zľavou -15% platí na produkty skladom mimo produktov zaradených vo výpredaji do ⏳ 27. mája.

Výrobca
Trocha inak

Kód produktu
TROCHAINAK-LOGO

Cena pre Vás
30 € s DPH (po registrácii zľava -5%)

Dostupnosť

Skladom - Expedujeme ...
Dostupné ihneď - na predajni
Príďte sa na produkt osobne pozrieť
Dostupné ihneď v predajni
Adresa: Jazerná 2188, 900 41 Rovinka
Otvorené: Po - Pia 8:30 - 16:30, So 9:00 - 13.00
30 €
ks

VIZUÁLNA TECHNIKA UČENIA - Logopédia TROCHA INAK je efektívna logopedická pomôcka pre deti, ktorá slúži v jazykovej terapii na rozvoj reči a jazykových schopností dieťaťa, odstránenie nesprávnych návykov pri vyslovovaní hlások, zlepšenie motorickej obratnosti rečových orgánov, rozvoj sluchového vnímania a sluchovej pamäti, nácvik správneho dýchania pri reči, posilnenie fonematického a fonologického uvedomovania. Balenie obsahuje logopédia zošit+karty. viac

Vernostný systém

Vernostný systém

Pre našich registrovaných zákazníkov prinášame vernostné zľavy vo výške 5% pre ďaĺší nákup.

Špeciálne akcie

Špeciálne akcie

Súťažte s nami počas celého roka a využite zaujímavé zľavy na vybrané produkty.

Široký sortiment

Široký sortiment

Tisíce produktov reálne skladom pripravené k okamžitému expedovaniu

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pri nákupe od 129 € neuhrádzate dopravu, zvolenú dopravu máte od nás zdarma.

Táto logopedická pomôcka je vhodná pre deti v predškolskom veku a pre deti v mladšom školskom veku. Je zacielená na správnosť vyslovovania artikulačne náročných hlások: S, Z, C, Š, Ž, Č, L, Ľ, R, F, K, CH. Logopédia TROCHA INAK ponúka spojenie vizuálnej techniky učenia s overenými radami a návodmi z logopedickej praxe, ako pracovať s dieťaťom. A ako funguje Logopédia TROCHA INAK?

Logopédia TROCHA INAK je efektívna logopedická pomôcka, ktorá napomáha pri správnom vyslovovaní hlások a uľahčuje nácvik pomocou:

– vizuálnej zhody písmena a ilustrácie
– fonetickej zhody písmena a ilustrácie
– dychovej a artikulačnej rozcvičky
– uvoľňovacích cvičení rečových orgánov
– aktiváciou jemnej motoriky
– básničiek

Ide o zážitkovú a intuitívnu formu učenia správnej výslovnosti hlások. Priamo počas nácviku hlásky dochádza k tomu, že dieťa spája sluch so zrakom a jazyk s rukou, čo vedie k zefektívneniu nácviku. Dieťa počas nácviku výslovnosti hlások nielen rozpráva, kedy dochádza k vnímaniu sluchom, ale aj kreslí, aby sa mu to dostalo do mysle prostredníctvom zraku. Vizuálna zhoda písmena a ilustrácie je efektívna v tom, že napomáha pri postupnom nadobúdaní fonematického a fonologického uvedomovania, ktoré uľahčuje nácvik správnej artikulácie hlások.

Čo obsahuje Logopédia TROCHA INAK?
Logopédia TROCHA INAK obsahuje: 1x logopedický zošit (A5, 80 str.) + 12x logopedické karty (A5, popisovateľné a stierateľné) – zabalené v praktických papierových doskách s gumičkou.
1.Logopedický zošit je zameraný na správnu výslovnosť artikulačne náročných hlások S, Z, C, Š, Ž, Č, L, Ľ, R, F, K, CH. Súčasťou logopedického zošita je dychová rozcvička, artikulačná rozcvička + metodika používania Logopédie TROCHA INAK.
2. Logopedické karty sú taktiež zamerané na správnu výslovnosť artikulačne náročných hlások S, Z, C, Š, Ž, Č, L, Ľ, R, F, K, CH a slúžia ako nápovedné karty, ktoré obsahujú jednoduchý popis s grafikou, ako správne vysloviť konkrétnu hlásku. Súčasťou logopedických kariet je cvičenie zamerané na tréning hlásky v skupinách so samohláskami + básnička, ktorá slúži na precvičovanie danej hlásky.

Pri každej hláske je v logopedickom zošite:
– titulná ilustrácia, ktorá je vizuálne aj foneticky zhodná s precvičovanou hláskou
– uvoľňovacie cvičenia, kde je jednoduchou formou vysvetlené ako správne rozcvičiť a uvoľniť artikulačné orgány
– básnička, ktorá slúži k precvičovaniu hlásky, jazyka a pamäti
– ilustrácia básničky, ktorá vizuálne znázorňuje obsah básne a slúži na tréning vizuálnej pamäti a vizuálnej predstavivosti
– otázky, ktoré vychádzajú z obsahu básničky a fungujú ako prvok, ktorý sa podieľa na rozvoji reči a slovnej zásoby dieťaťa
– maľovanka, pomocou ktorej dochádza k aktivácii jemnej motoriky
– motivačné cvičenia, ktorých zameranie je rozdielne a slúžia na posilnenie medzipredmetových vzťahov (prírodoveda, vlastiveda,
matematika), rozvoj jemnej motoriky, cibrenie hlasu, tréning pozornosti, zručnosť, priestorové vnímanie a orientáciu.

Vyrobené na Slovensku.

UPOZORNENIE:
Logopédia TROCHA INAK neslúži ako hračka. Pri používaní Logopédie TROCHA INAK, ako aj pri realizovaní uvoľňovacích a motivačných cvičení nenechávajte deti bez dozoru dospelej osoby, hrozí tu nebezpečenstvo poranenia, popálenia, udusenia, prehltnutia alebo vdýchnutia malých častí. Deti nenechávajte taktiež bez dozoru dospelej osoby pri realizovaní dychovej a artikulačnej rozcvičky.
Logopédia TROCHA INAK nenahrádza osobný prístup logopéda a jeho terapeutické postupy! Slúži ako doplnková logopedická pomôcka so súborom logopedických cvičení. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti o správnom rečovom vývoji Vášho dieťaťa, alebo viete, že má určitú vrodenú vývojovú poruchu, ktorá obmedzuje správny rozvoj reči, tak čo najskôr vyhľadajte odborníka a poraďte sa s ním.

Parametre

Vek od 3 rokov
Vernostný systém

Vernostný systém

Pre našich registrovaných zákazníkov prinášame vernostné zľavy vo výške 5% pre ďaĺší nákup.

Špeciálne akcie

Špeciálne akcie

Súťažte s nami počas celého roka a využite zaujímavé zľavy na vybrané produkty.

Široký sortiment

Široký sortiment

Tisíce produktov reálne skladom pripravené k okamžitému expedovaniu

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pri nákupe od 129 € neuhrádzate dopravu, zvolenú dopravu máte od nás zdarma.